IZVEŠTAJ SA AKCIJE: VELIKA AKCIJA ČIŠĆENJA RADOVANJSKOG LUGA

Dana 13. marta 2022.

Desila je jedna od lepših stvari u poslednje vreme u našoj opštini! Naš klub udružen sa odredom izviđača iz našeg grada i grupom građana očistio je i sakupio više tona smeća u neposrednoj blizini Radovanjskog luga.

Još jednom je šačica zaljubljenika u prirodu dala primer kako se moramo boriti protiv nesavesnih građana. Možda ova akcija podstakne i druge ljude da se udruže i nastave sa ovakvim akcijama i/ili sa prijavljivanjem građana koji ovakvim postupcima „siluju“ ovo malo prirode koje nam je ostalo. Takođe, nadamo se da će posle ovoga nadležne službe pojačati svoje aktivnosti, jer bez njih se ne može stati na put ovakvim ružnim pojavama.

Velika zahvalnost dugujemo našim članovima koji su iz Rače i Lapova došili i pomogli nam u čiščenju naše opštine. Još jedno hvala i izviđačima i ostalim građanima koji kao i mi planinari nesebično čuvaju životnu sredinu.

U pomoć su nam uskočili Javno komunalno preduzeće Miloš Mitrović i Turistička organizacija Velika Plana i bez njihove pomoći ova akcija ne bi imala ovakav uspeh.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *